Fotografią zajmuję się od zawsze i mam to szczęście, że mogę łączyć pasję z wykonywanym zawodem.

Edukację fotograficzną zdobywałem najpierw w Sopockiej Szkole Fotografii WFH, z którą od 2011 roku związany jestem również jako wykładowca, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Fotografii i Realizacji Obrazu Filmowego.

Od ponad dziesięciu lat realizuje projekty fotograficzne dla wielu wiodących firm z sektora biznesowego: m.in. dla branży samochodowej, paliwowej, gastronomicznej,  modowej czy artystycznej. Od wielu lat związany również jestem z zespołem Behemoth, dla którego wykonuję relacje zdjęciowe, również na potrzeby publikacji.

Za wyjątkowe doświadczenie uważam możliwość współpracy z Jerzym Skolimowskim. Jestem autorem zdjęć do katalogów wystaw malarstwa Jerzego Skolimowskiego, reportażu  zdjęciowego z planu filmu “Essential Killing” oraz zdjęć do plakatu kinowego tej międzynarodowej produkcji.

Doskonale rozumiem produkt i wiem jakich warunków potrzebuje, by wydobyć z niego pożądany potencjał i piękno. Zdjęcie to efekt końcowy wizerunku, jaki za każdym razem tworzę fotografując. Podczas sesji lubię wychodzić poza schematy, co finalnie daje zaskakujące i ciekawe efekty.

Interesuje mnie człowiek, sytuacja, zdarzenie. Lubię obserwować ludzi, przedmioty, to co się wokół nich dzieje i przekładać to na ujęcia, które powstają w mojej głowie.  Każde z nich to efekt mojej wyobraźni i doświadczenia, każde jest inne i niepowtarzalne, tak jak fotografowane przeze mnie obrazy.

Zapraszam do współpracy.
Ivo Ledwożyw